Ordulular Gülmeye Hazır Olun! ‘Bütün Kadınların Kafası Karışıktır’ Geliyor

0
295
Bütün Kadınların Kafası Karışıktır

İsmini Ece Temelkuran’ın kitabından alan ve bu kitaptan esinlenerek yazılan komedi oyunu “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”, Ordu’da sahnelenecek.

“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”, Deniz Çakır, Füsun Demirel, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak, Kadir Çermik’ten oluşan muhteşem kadrosuyla sizleri güldürmek için Ordu’ya geliyor.

Yazan: Selen Uçer, Seray Şahiner
Yöneten: Selen Uçer
Dramaturg: Saim Güveloğlu
Dekor, kostüm: Natali Yeres
Oyuncular: Deniz Çakır, Füsun Demirel, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak, Kadir Çermik

“Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”, 11 Nisan 2017 Salı günü Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde saat 20:00’da izleyiciyle buluşacak. Bilet fiyatı 67.00 TL dir. Biletlere www.biletix.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Kadınların “Bunalım Komedisi” herkesi etkisi altına alacak!

Ece Temelkuran’ın 1996 yılında yayınlanan ilk kitabı, önce Seray Şahiner tarafından uyarlandı, sonra Selen Uçer tarafından günümüzde geçen bir olay örgüsü eklenerek kara komik bir oyuna dönüştürüldü. Kitabın yeni bir yorumu olarak nitelenebilecek “Bütün Kadınların Kafası Karışıktır”, dikkat çekici oyuncu kadrosuyla yılın en iddialı “Bunalım Komedisi”ne imza atmaya hazırlanıyor.

Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu’nun sanatseverlerle buluşturduğu oyunun yönetmenliğini ödüllerle dolu oyunculuk kariyerine bu projeyle yazar ve yönetmenliği de ekleyen Selen Uçer yapıyor. Tanınan ve sevilen oyuncular Deniz Çakır, Füsun Demirel, Zeynep Kankonde, İpek Türktan Kaynak ve Kadir Çermik’in alışkın olunan; ama bir o kadar da eğlenceli ve sıra dışı olabilen 5 karakteri canlandırdığı oyun, her türlü baskı altında verilen yaşam mücadelesini, kadınlarının kafasındaki “sistemli karışıklığı” sorguluyor.

Kocasından ayrılan, son kitabı yeni yayınlanmış yazar Ebru Uysal, bir buhran geçirmektedir. Evinin balkonundan bir intihar girişiminde bulunur. Komşuları Perran, ünlü şarkıcı Meltem Kaya ve yardımcısı Aysel cama çıkarlar ve onu durdurmaya çalışırlar. Ebru’nun isyanı devam ederken yüzleşmeler yaşanacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin